Ayaktaki Nasır Nasıl Geçer?, Nasır İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Ayaktaki Nasır Nasıl Geçer?, Nasır İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

7 Mart 2019 0 Yazar: nasilgecer.net

Nasır Nasıl Geçer?, Nasıra Ne İyi Gelir? Ayak Nasırı Nasıl Geçer? ve Nasır İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? gibi sorularınızın cevaplarını makalemizden öğrenebilirsiniz.

ayaktaki nasır nasıl geçer

Ayaktaki Nasır Nasıl Geçer?

Ayaktaki nasır sürekli basınç ya da sürtünme nedeniyle ciltte oluşan sarımsı, kalınlaşmış lekelerdir. Bu vücudun cildi korumak için oluşturduğu bir savunma tepkisidir. Ayaktaki nasır nasıl geçer, bu nasırdan yakınan kişilerin en fazla araştırdığı konular arasındadır. Nasırların ağrılı olması nedeniyle mutlaka bazı önlemler alınmalı ve nasırdan kurtulmanın yolları bulunmalıdır.

Ayaktaki nasırın yinelenen basınç ve sürtünmeden kaynaklanması nedeniyle ayaklara uygun ayakkabının giyilmesi alınacak ilk önlem olmalıdır. Sıkı ayakkabılar yerine ayakları sıkmayanlar tercih edilmelidir. Çıplak ayakla gezmek te baskıya neden olacağından nasırın ilerlemesine neden olur. Bu yüzden mutlaka terlik ve ayakkabı ile dolaşılmalıdır.

Ayaktaki Nasır Nasıl Geçer, Nasır İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Pomza Taşı ve Epsom tuzu

Ilık suyun içinde erittiğiniz epsom tuzu ile hazırladığınız karışımda ayaklarınızı 15-20 dakika bekletin. Daha sonra yumuşayan nasırlı bölgeyi pomza taşı ile ovalayarak temizleyin. Ayaklarınızı suyla durulayarak iyice kurulayın ve nemlendirici bir krem sürün.

Elma Sirkesi

Ayaktaki nasırıelma sirkesi ile tedavi edebilirsiniz. Nasırı elma sirkesi ile sildikten sonra üzerine elma sirkesine batırdığınız pamuğu bırakın. Üzerini bant ile kapatarak gece boyunca bekletin. Asitli yapıda olan sirke nasırı iyice yumuşatacaktır. Ertesi gün nasırı pomza taşı ile ovabilirsiniz.

Muz

Muz kabuğunu ayaktaki nasırı tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Nasırın üzerine muz kabuğunu koyarak bir gece boyunca bekletin. Ertesi gün nasırı pomza taşı ile ovabilirsiniz.

Bu yöntemlerle ayaktaki nasırı geçirebilirsiniz. Yöntemleri nasır geçinceye kadar tekrarlayabilirsiniz.