Uyku öncesi nasıl cilt bakımı yapılmalı?

Uyku öncesi nasıl cilt bakımı yapılmalı?

4 Eylül 2019 0 Yazar: nasilgecer.net

Her gece uyumadan tertipli bir halde yaptığınız bakım, uyurken harekete geçen bakterileri öldürerek yaşlanmaya neden olan faktörleri de en aza indirir. Cildine her daim bebek üzere bakan bayanların kesinlikle gece bakımlarını da tertipli bir formda yapmaları gerekir. Pekala gece uyumadan evvel nasıl bir bakım yapılmalı ve hangi eserler kullanılmalıdır? Tüm bu soruların cevabını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Cilt, gece uykuya geçtiğinizde kendini daha ziyade yeniler. Bu sırada oluşabilecek makûs cilt meselelerine davetiye çıkarak durumlarda bulunmaması gerekir. Örneğin makyaj ile ahenge, sigara içme üzere. Uyandığınızda cildinizi aydınlık, nemli ve parlak bir halde görmek için birtakım dikkat etmeniz gerekenler dışında, yapmanız gereken kimi adımlar bulunuyor. Gün boyunca dış etkenlere maruz kalan cildin yaşlanma suratı arttığı için kullandığınız eserlerin içeriklerini uygun bir biçimde denetim etmeli hem de makyaj kalıntılrının temizlendiğinden emin olmalısınız. Evet gece cilt bakımı nasıl olmalı, gece cilde hangi eserler sürülmeli? Detaylar haberimizde…

ÖNCELİKLE CİLDİ YENİLEYEN BİR TEMİZLEYİCİ KULLANIN

Cildinizdeki makyaj kalıntılarını, dışarıdan gelen bed havayı tıpkı devirde ağır geçen günün akabinde yüzde biriken kirleri narin bir eksfoliasyon yaparak yenileyen temizleyicileri kesinlikle uyumadan evvel kullanmalısınız.

Bunun için “Dr. Murad Aha:bha Exfoliating Cleanser” kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 225 TL

NEMLENDİRİCİYİ MUHAKKAK ATLAMAYIN

Gece uyurken cildinizde kırışıkların oluşmaması ve cildinizdeki bakımı ikiye katlamak istiyorsanız nemlendirici koşul. Nemlendirmek için düzgün bir eser arıyorsanız “SkinCeuticals Hydrating B5 Serum” kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 449 TL

YATIŞTIRMAK İÇİN HAFİF JEL MASKE KULLANIN

Gece yatmadan evvel cildinizde uzun mühlet maske bekletecek vaktiniz yok tıpkı vakitte kalın tabakalı maskelerden hoşlanmıyorsanız hem süratli emilen hem de temizlenmesi çok kolay olan jel formüllü maskeler ile cildinizin yatışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu adım için en münasebetli eser, “Peter Thomas Roth Rose Stem Cell Bio-Repair Gel Mask” dir.

Fiyatı: 384 TL.

GÜÇLÜ GÖZ ETRAFI BAKIMI

Gece uyumadan evvel yalnızca cildinize değil göz etrafınıza de farklı ihtimam göstermelisiniz. Zira kırışıklıklar birinci göz muhitinde kendini gösterir. Güçlü eserlerle göz etrafınıza ekstra nem sağlayabilir ya da gereksiniminize nazaran kırışıklık giderici ve yenileyici bakım maskeleriyle çıtayı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.Bunun için ise “Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask” kullanabilirsiniz. 

Fiyatı: 510 TL