Sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım önerileri

Sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım önerileri

4 Eylül 2019 0 Yazar: nasilgecer.net

Sarı saç başkalarına nazaran daha ziyade bakım ve ihtimam gerektirir. Sarı saçlarınızın her daim parlak, canlı ve sağlıklı bir biçimde uzamasını istiyorsanız akıllıca bakım kaide. Pekala sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara kişisel bakım teklifleri nelerdir? Sarı saçlara bakım yaparken nelere dikkat edilmeli? Tüm merak ettiğiniz soruların cevabı haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Saçlarının renk tonuyla oynamayı sevenler ve sık sık saç renginden değişiklik yapan bayanlar kesinlikle sarı saç birinci tercihleri arasındadır. Umumiyetle beyaz tenli hatunlara çok yakıştığı söylenen sarı saç, buğday tenlilerde de hayli dikkat cazibeli bir görünüm oluşturur. Sarı saçların çoğu devir artıları olsa, eski yanları de bulunmaktadır. Sarı saçlı bayanların bilinen en büyük eksi yanları saçlarının nizamı ve saçlarına elverişli makyaj tekniğidir. Ayrıca unutulmaması gereken bir durumda sarı saç daima daha fazla bakım istemektedir. Saçlarınızı ilk defa boyayacaksanız doğal saç renginizin 2 ton açık renk ile başlamak daha doğru olacaktır. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız diplerin daha koyu olduğu  rengi uygulamalı, uçlara doğru gelindiğinde ise sarı ton renkleri uygulayın. 

Saçınızı sarı renge boyamaya karar verdiğinizde bilmeniz gereken bir husus ise saçlarını boyattıktan sonra daha kırılgan ve kolay yıpranan bir saçınız olacaktır. Bu durumun önüne geçmek ve sarı saçlarınızı canlı tutmak için sarı saç bakımı düzenli olarak yapılmalı ve ihmal edilmemelidir. Peki sarı saçlara nasıl bakım yapılır? Gelin birlikte öğrenelim…

Sarı saç rengini uygulamadan önce saçlarınızın rengini açmak için uygulanan kimyasallar saçlarınıza zarar verecektir. Bu göz önünde bulundurarak saç bakımı ürünlerine ve saç bakım maskelerine daha fazla ağırlık vermeniz gerektiğini asla unutmamalısınız. 

 Saçlarınızın kuruyup yıpranmasını engellemek için daima sarı saçların nemlendirilmesi gerekmektedir. Nemlendirici özelliği bulunan şampuanları kullanmaya çalışın.

 Sarı saçları bakım yaparken mümkün oldukça maşa ve ısı etkisi olan düzleştiriciler kullanmamaya çalışın. Saçlarınızın doğal seklini bulun. Bu sizin şekillendirici aletleri daha az kullanmanızı sağlayacaktır. Saça bakım yapan kremler ve saça şekil veren ürünler doğal görüntünüzü ortaya çıkaracaktır.

– Sarı saçlar güneşten daha fazla etkilenmekte ve zarar görmektedir. Yıpranan, güneşten dolayı solmuş, cansız bir saç istemeyiz. Bu durumu yaşamamak için saçlarınıza güneşli günlerde saç bakım kremi ile beslemek etkili olacaktır.

– Sarı saç bakımı yaparken dikkat edilmesi bir başka konusu ise saçlarınızı yıkarken sıcak su kullanmayın bunun yerine ılık su ile saçlarınızı yıkamanız daha iyi olacaktır.

SARI SAÇLARA ÖZEL MASKE TARİFLERİ

BADEM YAĞI MASKESİ

Yıpranan saçlarınız için uyguladığınızda saçlarınız kısa sürede canlanacak ve daha dolgun görünecektir.

Malzemeler

1 adet muz
1 çay kaşığı badem yağı
1 Adet muz

Muzu çatal yardımı ile ezerek püre haline getirdikten sonra badem yağını ekleyip bu karışımı saçlarınıza sürmeniz yeterlidir. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

BİBERİYE MASKESİ

Sarı saçlarınızın daha sağıklı uzaması ve nemlenmesini sağlayan bu maske ayrıca sarı saç bakımı için uygulanabilir.

Malzemeler

2 Tatlı kaşığı biberiye yağı
Yarım fincan zeytin yağı

Yukarıda saydığımız yağları belirtilen miktarda cam kaseye ekleyip karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı saçlarınızın diplerine ellerinizle masaj yapar şekilde iyice yedirin. 15 dakika bekledikten sonra saçlarımızı yıkayıp işlemi sonlandırın.

ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Malzemeler

Yarım çay bardağı zeytinyağ
Yarım çay bardağı bal
1 Çay kaşığı tarçın

Yukarıda saydığınız bütün malzemeleri bir kase içerisine belirlenen ölçüler kadar ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı saç diplerine iyice yedirdikten sonra yarım saat kadar bekleyip saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Bu işlemi banyo yapmadan önce yapmanız daha iyi olacaktır. Her banyo öncesi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Haftada 2 defa uygulamanız yeterlidir. Daha ilk uygulamadan itibaren değişikliği hissedeceksiniz.