Kepek Neden Oluşur ve Nasıl Geçer?

Kepek Neden Oluşur ve Nasıl Geçer?

22 Temmuz 2019 0 Yazar: nasilgecer.net

Kepek neden oluşur?, Kepekle mücadelede evde uygulabileceğiniz bitkisel çözümler neler? ve Kepek nasıl geçer? sorunuzun cevabı yazımızda.

Kepek her yaştan kişiyi etkileyebilen bir cilt problemidir. Kişilerin günlük yaşamında ciddi bir sorun haline gelebilir. Bazı kişilerde dönemsel olarak etkili olabiliyor. Saç derisindeki ölü derilerin dökülmesi ile oluşan kepek saç tellerinin arasında hoş olmayan bir görünüme neden olur. Kepeğin oluşmasında saçın temiz ya da kirli olması etkili değildir. Ancak dışarıdan bakıldığında saçta kirli bir görünüme yol açar. Kepek oluşumunu önlemek için doğal çareler arayanlar için bazı önerilerimiz olacak. Bunlarla kepeğe çare bulabilirsiniz.

Kepek Nasıl Geçer, Kepek İçin Doğal Yöntemler

Sirke

Saçlarınızı yıkarken şampuandan önce saç diplerine 2 yemek kaşığı sirkeyi püskürterek yedirin. Parmak uçlarınızla on dakika kadar masaj yapın. Daha sonra saçlarınızı durulayın ve şampuanla yıkayın. Sirkeyi isteyenler şampuandan sonra durulama suyuna karıştırarak kullanabilir.

Aspirin

Ezerek toz haline getirdiğiniz 2-3 aspirini şampuanınızın içine karıştırın. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra 5 dakika kadar bekleterek durulayın. Saç derisinde kepek oluşumunu azaltacak bu yöntemi mutlaka denemenizi öneririz. Ancak saç derisinde alerjik bir reaksiyona neden olursa aspirin kullanımını kesmelisiniz.

Tuz

Tuz saç derisinde oluşan kepeğin dökülmesini sağlar. Saç derisine biraz tuz serperek masaj yaparsanız kepekler dökülecektir. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kabartma Tozu

Saçlarınızı ıslatarak saç derisini kabartma tozu ile ovalayabilirsiniz. Bu uygulamayı karbonat ile de yapabilirsiniz. Haftada 3 defa bu şekilde saç derisine masaj yaptığınız takdirde kepek sorunundan kurutulabilirsiniz.