Buz Lazer epilasyon nedir? Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Buz Lazer epilasyon nedir? Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

4 Eylül 2019 0 Yazar: nasilgecer.net

Lazer epilasyon hatunların son yıllarda en çok tercih ettikleri tüy alma yollarından biridir. Hem uzun mühlet çıkmasına engelleyen hem de azalmasını sağlayan lazer epilasyonun da çeşitleri vardır. Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz buz lazer nedir? Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Buz lazer,  son teknoloji epilasyon usullerinden biridir. Kıl kökündeki farklı yapıları maksat alan ve farklı dalga uzunluklarına sahip prosedür, istenmeyen kıllar için kesin tahlildir. Buz epilasyon çok daha geniş yüzeyleri gaye alır ve her bir atışta çok daha ziyade kıl köküne ulaşır. Bu nedenle tıpkı hengamda gayri epilasyon usullerine kıyasla seanslar daha kısa sürer. Tüm vücut buz epilasyon seansları, ortalama 35-40 dakikadır. Buz lazer epilasyon sistemi, yüksek tesirli olduğundan, tekrar sair epilasyon çeşitlerine orantıyla seans sayısı da azdır. Ortalama 6 seans sonrası istenmeyen tüylerden kurtulmuş olunabilir. Buz epilasyonda sık sık atışlar yapılır ve bu sayede tatbik kıl köklerini yavaşça ısıtır. Bu ısıtma aralarında verilen soğutma, ağrıyı ve acıyı en düşük seviyeye çeker.

EVET BUZ LAZER YÜZE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyonun en sık yaptırıldığı nahiyeler arasında yüz de vardır. Yüz nahiyesindeki tüyler mahsusen bıyık, uzaması birçok hatunun görsel problemlerinden bir adedidir. Yüz yeri hormonal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar çoklukla çok derin köklere sahiptir. Yüz ortamına iyi epilasyon seçilmezse muhtemelen kıl kökleri tekrar uyanacaktır ve epilasyon süreci başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Yüzdeki tüylerden kurtulmak isterken, hem başarısızlıkla hem de daha çok kıl artışıyla uğraşmak istemeyenler için en mütenasip yol Buz Epilasyondur. Buz epilasyon ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile tesirli olduğundan yüz yerinde başarılı sonuçlar verir. Ayrıyeten acı minimize durumdadır ve konforludur. Buz epilasyon, akıllıca süreçle ve sağlam şahıslar tarafından yapıldığında yüz kıllarından kurtulmayı sağlayacaktır. Bu sebeple de pek hijyenik ve konforlu tatbik sağlanır.

BUZ LAZER EPİLASYON KALICI TESIR EDER Mİ?

Açık renkli ve güçsüz tüylere birkaç sene öncesine kadar epilasyon uygulanamıyordu. Epilasyon başarısı için haftalar öncesinden kıllar jiletle alınıp, güçlendirilmeye çalışılıyordu. Gelgelelim güçlendikten sonra, yapılan süreçler o kılları da algılayabiliyordu. Bunu yapmayan hatunlar ise yeniden minik tüyleriyle baş etmek için çeşitli yollar deniyordu. Artık ise Buz Epilasyon bu sorunu kökünden çözdü. Artık hem ince hem kalın tüyler için kalıcı tahlil sağlayan buz epilasyon var. Tesiri vücudun neredeyse her ortamında görülür. Sahip olduğu teknolojiyle kılları kesin olarak yok etme yetisine sahiptir.